BÖCKER, 13 st samt DVD, 10 st, Herman Lindqvist. 1990-tal.

177873. BÖCKER, 13 st samt DVD, 10 st, Herman Lindqvist. 1990-tal.

Bokserien "Historien om Sverige". 10 band.
1. Från islossning till kungarike.
2. Gustav Vasa och hans söner och döttrar.
3. När Sverige blev stormakt.
4. Storhet och fall.
5. Nyttan och nöjet.
6. Gustavs dagar.
7. När riket sprängdes och Bernadotte blev kung.
8. Ånga och dynamit.
9. Drömmar och verklighet.
10. Från istid till framtid – Så blev de första 14 000 åren

På landet i Paris.
Europa är vi allihopa.
iCaramba! Säger dom aldrig.

Hermans Historia - Hermans kungar (10-disc)
Samlingsbox där man samlat Herman Lindqvists tio kungaberättelser ur TV-serien "Hermans historia".
1. Jean Baptiste Bernadotte
2. Gustav Vasa
3. Johan III
4. Karl IX
5. Gustav II Adolf
6. Karl X Gustav
7. Karl XI
8. Karl XII
9. Gustav III
10. Gustav IV Adolf.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

3. När Sverige blev stormakt.
4. Storhet och fall.
5. Nyttan och nöjet.
6. Gustavs dagar.
8. Ånga och dynamit.
9. Drömmar och verklighet.

På landet i Paris.
Europa är vi allihopa.
iCaramba! Säger dom aldrig.

1. Jean Baptiste Bernadotte
2. Gustav Vasa
3. Johan III
4. Karl IX
5. Gustav II Adolf
6. Karl X Gustav
7. Karl XI
8. Karl XII
9. Gustav III
10. Gustav IV Adolf.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 598