177869. PARTI SILVER, 5 delar, bl.a. snusdosa, CJ Häggström, Visby, 1902. Vikt 329 gram.
Snusdosa, märkt CJH W G7, längd 81, bredd 35,5, höjd 18 mm. Vikt 56 gram. Bägare, GAB, 1958, höjd 73 mm, vikt 87 gram. Cigarettetui, 835 silver, import stämpel, längd 88, bredd 4,3, höjd 71 mm. Vikt 101 gram. Fat, figural dekor, genombruten sarg, import stämplar. Vikt 45 gram. Bägare, höjd 70 mm, vikt 40 gram.
Slitage. Svartnat silver. Snusdosa, cigarettetui och bägare med inskription. Repor. Märken.