FICKUR, 2 st, silver, bl.a. Longines, "John Wallberg, Hudiksvall", 1900-talets första kvartal.
177787. FICKUR, 2 st, silver, bl.a. Longines, "John Wallberg, Hudiksvall", 1900-talets första kvartal.
Longines märkt "John Wallberg, Hudiksvall" på urtavlan, diameter 43 mm, vikt 83 gram, kedaj i gul metall, längd 26 cm. S.U.A.B. 75, diameter 43,5 mm. Vikt 85 gram.
Bruksslitage. Skadade urtavlor. Repiga glas. Lagad boettlock på S.U.A.B. 75.