DAVID KLÖCKER /JACOB SANDRART. "Carolus. XI. Rex Sueciae", etsning, 1700/1800-tal.

177274. DAVID KLÖCKER /JACOB SANDRART. "Carolus. XI. Rex Sueciae", etsning, 1700/1800-tal.

Porträtt föreställande Karl XI på häst, utförd av Jacob Sandrart efter ett original av David Klöcker. Bildstorlek 46 x 39 cm.

Smärre slitage, ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 519