INGEFÄRSKRUS samt FAT 2 st, porslin, orientalisk.

177203. INGEFÄRSKRUS samt FAT 2 st, porslin, orientalisk.

Ingefärskrus med lock och propp, etikettmärkt Amoy Can´s, tot höjd ca 18 cm.
2 st fat med imaridekor, diameter ca 28,5-29 cm.

Slitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, nagg.

Antal besök: 553