177055. SERVISDELAR, 6 delar, porslin, "Berså" Stig Lindberg Gustavsberg.
3 skålar, diameter ca 12,5-15-17,5 cm.
Smörask, längd 16 cm.
Skålfat, kvadratisk, ca 13 x 13 cm.
Skålfat, rektangulär, längd ca 22,5 cm.
Avslag på större skålfat samt rund skål med diameter 15 cm.
Slitage, missfärgningar, repor, glasyrnagg.