KLAPPTRÄ, allmoge, daterad 1794/1796.

176998. KLAPPTRÄ, allmoge, daterad 1794/1796.

Bemålad och skuren dekor av bland annat blommor och hönsdjur, Med monogram och namn. Längd ca 35,5 cm.

Enstaka avslag, slitage, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 119