1769322. MACGILL (PATRICK): SOLDAT SÅNGER.
Första upplagan, 1917, nr 220 av 280 exemplar, tryckt på handgjort papper och signerad av författaren, oktavo, original grön buckram över fasade brädor, förgyllda titlar, t.e.g., andra otrimmade.
Generellt gott skick, typiska tecken på slitage på omslag, spridd färgning.