KAFFESERVIS, porslin, 37 delar Bavaria, 1900-tal.

176755. KAFFESERVIS, porslin, 37 delar Bavaria, 1900-tal.

Vitt med mönster av blad och rosor, förgylld kant.
9 st koppar, 12 fat, 12 assietter, 1 sockerskål, 1 gräddkanna samt 2 galler fat.

1 kopp med smärre spricka, ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 993