VASER, 2 st, glas, Orrefors, Bl a Simon Gate, 1900-talets första hälft.

176670. VASER, 2 st, glas, Orrefors, Bl a Simon Gate, 1900-talets första hälft.

Båda med märkning
Vas i klarglas med motiv av Diana, märkt orrefors. Höjd 26 cm
Vas i rökfärgat glas, signerad Orrefors, Simon Gate. Höjd 27 cm.

Slitage, repor. Båda med nagg, Rökfärgad vas med avslag på foten samt invändig beläggning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Båda med märkning

Antal besök: 880