176670. VASER, 2 st, glas, Orrefors, Bl a Simon Gate, 1900-talets första hälft.
Båda med märkning
Vas i klarglas med motiv av Diana, märkt orrefors. Höjd 26 cm
Vas i rökfärgat glas, signerad Orrefors, Simon Gate. Höjd 27 cm.
Slitage, repor. Båda med nagg, Rökfärgad vas med avslag på foten samt invändig beläggning.