MAT-, TE- OCH KAFFESERVISDELAR, 48 delar, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

176649. MAT-, TE- OCH KAFFESERVISDELAR, 48 delar, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

8 flata tallrikar, diameter 24 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 20,5 cm.
13 assietter, diameter 17 cm.
3 skålar, diameter 16,6 - 22,5, höjd 8,5 - 11,5 cm.
Skål med lock, diameter 13, höjd 7,5 cm.
8 tekoppar, 7 fat.
9 kaffekoppar, 10 fat.

Slitage, repor, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 assietter, diameter 17 cm.
8 tekoppar, 7 fat.
9 kaffekoppar, 10 fat.

Slitage, repor, nagg.

Antal besök: 779