YTTERFODER med FAT. Gustavsberg, tidigt 1900-tal.

1764268. YTTERFODER med FAT. Gustavsberg, tidigt 1900-tal.

Höjd 15, diameter 17,5 cm.

Krackelyrer, glasyrbortfall, sprickor på krukas överkant. Beläggning på fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15, diameter 17,5 cm.

Antal besök: 1 327