Inramad mapp om 6 litografiska tryck utgivna i samband med 50-årsjubileet för Halmstadgruppen. Samtliga medlemmar representerade; Sven Jonson, Waldemar Lorentzon, Stellan Mörner, Axel Olson, Erik Olson samt Esaias Thorén, signerade, numrerade 229/360, utgiven av Galerie Börjeson, Malmö.
ca 55 x 40 cm (ca 78 x 63 cm).
Ej examinerad ur ram.
Ej examinerad ur ram.