CHARLES EAMES. Stol, DCW, tillverkad av Herman Miller.

1756867. CHARLES EAMES. Stol, DCW, tillverkad av Herman Miller.

Formpressat rödlaserat trä. Modellen ursprungligen formgiven 1945. Märkt Herman Miller. Rygghöjd 73 cm, sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, repor, mindre färgretusch vid ryggstödet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 659