STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg, Studiohanden, signerad, 1963.

1754442. STIG LINDBERG. Miniatyrvas, stengods, Gustavsberg, Studiohanden, signerad, 1963.

Turkosblå glasyr.
Höjd ca 9,5 cm.

Bruksslitage.

Uppdatering 24/6 2021 kl 15:00 : Tillverkningsdefekt på undersida.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Retrohem

Gör en kostnadsfri värdering!

Turkosblå glasyr.
Höjd ca 9,5 cm.

Bruksslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Retrohem

Antal besök: 929