Två fåtöljer/fåtöljer, trä, läder, 1960-tal (2).

1753789. Två fåtöljer/fåtöljer, trä, läder, 1960-tal (2).

FÅTÖLJER/FÅTÖLJER, 2 st, trä, läder, 1960-tal. Par solstolar med svartlackerade träramar med armstöd, säten täckta med svarta bälten, försedda med löst brunt läderklädsel, H.70cm, sitthöjd: 36cm, W.79cm, D.80cm. (2).

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, svår läder- och färgnötning, samt missfärgning av läder och repor i träet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 525