MOTORCYKEL, Panther, Phelon & Moore, England, Modell 75, 1952.

1753689. MOTORCYKEL, Panther, Phelon & Moore, England, Modell 75, 1952.

Enligt medföljande information.
1 cylinder toppventiler, 4-takt.
Sylindervolym 348 cc.
Slaglängd 88 mm.
Kompressionsförh. 6,5-1.
Effekt, 15 hk.
Varvtal, 5500 rpm.
Maxhastighet, 120 km/tim.
Växlar, 4 st.
Tjänstevikt 155 kg.
Reg. nummer, CWL 055.

Bruksslitage, bucklor, slagmärken, ej fullständigt genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sylindervolym 348 cc.
Slaglängd 88 mm.
Kompressionsförh. 6,5-1.
Effekt, 15 hk.
Varvtal, 5500 rpm.
Maxhastighet, 120 km/tim.
Växlar, 4 st.
Tjänstevikt 155 kg.
Reg. nummer, CWL 055.

Antal besök: 3 518