SERVISDELAR, 31 delar, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

175246. SERVISDELAR, 31 delar, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

Bestående av: 8 flata tallrikar, 6 djupa tallrikar, 8 assietter, 1+1+1 skålar, 1+1+1 fat, terrin, sockerskål, gräddkanna. Största fatets längd ca 40 cm

7 tefat medföljer.

Bruksslitage, skål med hänkel med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 tefat medföljer.

Antal besök: 1 017