175246. SERVISDELAR, 31 delar, flintgods, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
Bestående av: 8 flata tallrikar, 6 djupa tallrikar, 8 assietter, 1+1+1 skålar, 1+1+1 fat, terrin, sockerskål, gräddkanna. Största fatets längd ca 40 cm
7 tefat medföljer.
Bruksslitage, skål med hänkel med lagning.