STIG LINDBERG. Kaffekoppar med fat, 10 delar, porslin, "Aurora", Gustavsberg.

1751683. STIG LINDBERG. Kaffekoppar med fat, 10 delar, porslin, "Aurora", Gustavsberg.

Fatets diam 13,5 cm.
Koppens höjd ca 6,5 cm.
Två extra fat medföljer.

Tillverkningsdefekter, ett fat med nagg på fotring. Bruksslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Retrohem

Gör en kostnadsfri värdering!

Fatets diam 13,5 cm.
Koppens höjd ca 6,5 cm.
Två extra fat medföljer.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Retrohem

Antal besök: 3 176