1751683. STIG LINDBERG. Kaffekoppar med fat, 10 delar, porslin, "Aurora", Gustavsberg.
Fatets diam 13,5 cm.
Koppens höjd ca 6,5 cm.
Två extra fat medföljer.
Tillverkningsdefekter, ett fat med nagg på fotring. Bruksslitage.
Stig Lindberg (1916–1982)
Retrohem