KOPP VAS. unik pjäs. Horst Müller-Litz, signerad ”HML” och daterad 1990.
174818. KOPP VAS. unik pjäs. Horst Müller-Litz, signerad ”HML” och daterad 1990.
Guldfärgad pappersetikett på foten ”Munblåst Lauschaer Glas Free-Formad”. Ogenomskinligt frostat glas med röd-grön-gul-brun och blå marmorerad smält gradient glasytor. Höjd 20,5 cm.