MARC CHAGALL. EFTER. ”Bröllopet”.

1746008. MARC CHAGALL. EFTER. ”Bröllopet”.

Litografisk tryckning
Med signatur på plattan, i kompositionens marginal. Numrerad 428/500. På baksidan, bildtext: ”Equisite rekreation i ett litografiskt tryck i begränsad upplaga, med en faxsignatur”
69,7x49,6 cm.

Små veck i marginalerna.

Nej, betalas av säljaren

Marc Chagall (1887–1985)

Gör en kostnadsfri värdering!

Litografisk tryckning
69,7x49,6 cm.

Små veck i marginalerna.

Nej, betalas av säljaren

Marc Chagall (1887–1985)

Antal besök: 2 189