Biblen, eller den Heliga skrift gamla och nya testamentet med stående stilar på föranstaltande af Sivenska Bibelsällskapet. Tryckt hos Samuel Rumstedt 1839
Linderots Predikningar 1800-tal
Johan Samuel Adami eller Misanders Gudi helgade sabbaths = RD, bestående Uti gudeliga betraktelser öfver alla sön= och högtids=dagars evangelier, hela året igenom. Tryckt och upplagd hos J.P Lindh, 1806.
Skador, slitage, saknas vissa sidor.