HAGELBÖSSA, dubbelpipig, svensk ca 1850.

1743530. HAGELBÖSSA, dubbelpipig, svensk ca 1850.

Längd ca 76 cm.
Kaliber ca 15 mm.
Svenskt hagelgevär, dubbelpipigt, 1800-talets mitt.

Fungerande men mindre distinkt upphak. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 76 cm.
Kaliber ca 15 mm.

Antal besök: 1 414