TOMTE sittande på åsna, 1920-tal, urverksdriven.

1741862. TOMTE sittande på åsna, 1920-tal, urverksdriven.

inköpt 1924-25, höjd ca 36 cm.

Slitage, kärv urverksmekanism, fungerar ej, blekt, tomte saknar dekorelement i hand.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 472