SERVISDELAR, 23-delar, porslin, "Grå Ränder", William Kåge, Gustavsberg.

174176. SERVISDELAR, 23-delar, porslin, "Grå Ränder", William Kåge, Gustavsberg.

6 st. flat tallrik, diameter 24,5 cm.
6 st. djupa tallrikar, diameter 19 cm.
6 st. assietter, diameter 17 cm.
1 st. kanna, höjd 14 cm.
1 st. såssnipa, höjd 7 cm, längd 19 cm.
1 st. skål. längd 19, bredd 13, höjd 7,5 cm.
2 st. uppläggningsfat, längd 22,5 resp 27,5, bredd 19 respektive 23,5 cm.

Slitage. Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st. kanna, höjd 14 cm.

Slitage. Repor.

Antal besök: 5 798