1739578. - BÖHMER-FEST. Holländsk kanal med segelbåtar, olja på duk, ca.91x130cm.
Böhmer Festival (1. 1900-talets hälft) - Holländsk kanal med segelbåtar, olja på duk, signerad ”Böhmer-Fest” längst ner till vänster, ca.91x130cm.
Ålders- och användningsskyltar, krabbor, kanter med rammärken och färgflis, betsad, inramad.