17376. BYRÅ SAMT SPEGELBYRÅ, 1950/60-tal.
Byrå i teak. 3 lådor, mässingskodda fötter. Nyckel finns.
Längd 82, bredd 41, höjd 70 cm.
Spegelbyrå i teak. 3 lådor.
Längd 82, djup 28, höjd 48 cm.
Byrå med smärre slitage och fanerskador, kontaktplast i träimitation på skivan.
Spegelbyrå med slitage och fläckar.