SKÄNK/SEKRETÄR, 17/1800-tal.

173699. SKÄNK/SEKRETÄR, 17/1800-tal.

Fällbar skrivklaff med bakomliggande hyllor, lådor samt fackinredning. Undre skåpet med dörrpar med bakomliggande hylla. Senare bemålning. Skänken är delbar på mitten med bärhandtag på sidorna. Bredd 122, djup 50, höjd 126 cm.

Slitage, repor, märken, rost samt smuts. Nyckel fungerar ej att låsa med.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 417