MATSKEDAR, 5 st, silver, 1700-1800-tal, vikt 288 gram.

173070. MATSKEDAR, 5 st, silver, 1700-1800-tal, vikt 288 gram.

Nils Tornberg, Linköping 1791.
Bengt Tornberg, 2 st, Linköping 1810.
Henrik Hervander, Linköping 1806.
Barkander och Söhrling, Linköping 1833.

Bruksslitage. Graverade initialer samt stämplat vapen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 632