1730412. LOUIS KOLITZ. Mapp med studier (55).
En samling om 55 blyertsfakturor på papper, kartong och transparent papper, några signerade och daterade.
Mått på det minsta arbetet: 11 x 12,5 cm, dimensioner på det största arbetet: 70 x 45,7 cm.
Åldersanpassade tecken på användning, delvis räv, enstaka sprickor.