TEKANNER, 2 st, Kina, Kantonporslin, 18/1900-tal.

172828. TEKANNER, 2 st, Kina, Kantonporslin, 18/1900-tal.

Polykromt bemålade med figurscener
Höjd 12 - 17 cm.

Mindre kannas lock med nagg/avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 12 - 17 cm.

Antal besök: 1 915