AXEL EINAR HJORTH. SOFFA, "Roma", AB Svenska Möbelfabrikerna, 1920-tal, bonad björk, skuren dekor, ljus klädsel.

1727742. AXEL EINAR HJORTH. SOFFA, "Roma", AB Svenska Möbelfabrikerna, 1920-tal, bonad björk, skuren dekor, ljus klädsel.

längd ca 200, sitthöjd 43 cm.

Brukslitage, senare klädsel.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Gör en kostnadsfri värdering!

längd ca 200, sitthöjd 43 cm.

Brukslitage, senare klädsel.

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Antal besök: 1 133