TEVAGN, Nordiska Kompaniets verkstäder, 1930-tal.

172607. TEVAGN, Nordiska Kompaniets verkstäder, 1930-tal.

Mahogny. Triangulär form, hjulförsedd. Upptill skiva av glas med blästrad randdekor. Längd 71, bredd 52, höjd 70.

Bruksslitage. Märken, repor. Senare hjul. Nagg på glasets undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 983