172279. SOFFBORD med bar, möjligen Willy Rizzo, Italien, 1970/80-tal.
Laminerat trä och mässing. Centralt placerat lock med underliggande förvaring. Längd 127, bredd 98, höjd 50 cm.
Proviniens: Advokat Henning Sjöström, inköpt av nuvarande ägare privat av Henning.
Slitage/slagmärken/repor.