SPEGELBYRÅ, Art deco, 1910/20-tal.

172222. SPEGELBYRÅ, Art deco, 1910/20-tal.

Fanerad med rotinläggningar. Solfjädersniderier på ovandel. Vippbar spegel samt svängbara ljushållare. Originallås samt beslag. Fasettslipat glas. Höjd 222 cm, bredd 110 cm, djup 51 cm.

åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

åldersslitage.

Antal besök: 821