Fanerad med rotinläggningar. Solfjädersniderier på ovandel. Vippbar spegel samt svängbara ljushållare. Originallås samt beslag. Fasettslipat glas. Höjd 222 cm, bredd 110 cm, djup 51 cm.
åldersslitage.
åldersslitage.