FYLLEHUND, Glas 18/1900-tal.

FYLLEHUND, Glas 18/1900-tal.
172191. FYLLEHUND, Glas 18/1900-tal.

Handblåst glas. Dekor av påklippta glastrådar samt ihopknipt midja. Kallas också "kluckflaska". Höjd 16 cm, längd 22 cm.

Smärre åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre åldersslitage.

Antal besök: 1 022