BOKSKÅP, 1880-tal.

171927. BOKSKÅP, 1880-tal.

Tillverkat i trä med fanerade rotinlägg. Dekorerade ramar. Sidopartier med sniderier. Invändigt med 6 hyllplan. Lås och nyckel finnes. Höjd 200 cm, bredd 66 cm, djup 40 cm.

Smärre fanérskador. Några mindre lister felar. Glaset senare.

Gör en kostnadsfri värdering!
171927. BOKSKÅP, 1880-tal.

Antal besök: 1 755