BOKSKÅP, nyrokoko, ca 1860.

BOKSKÅP, nyrokoko, ca 1860.
171859. BOKSKÅP, nyrokoko, ca 1860.

Fanerat med valnöt. Rikt skuret krön i form av rosor och roccaille. Glasade dörrar. 5 flyttbara hyllplan av trä. Låda i nedre del. Höjd 212 cm, längd 93 cm, djup 45 cm.

Smärre skador. Nyckel av.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre skador. Nyckel av.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 740