171833. TANDLÄKARSKÅP, 1930-tal.
Vitmålad metall och glas. Ben av förkromad metall.
3 hyllplan av glas.
Inrede med 4 krokar varav en lös.
Höjd 170 cm, längd 60 cm, djup 42 cm.
Bruksslitage. Färgslitage. Nyckel saknas. Går att stänga men nedre magnet saknas.
Nycklar saknas.