Blå kant med gulddekor.
22 flata tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, 25 cm.
11 assietter, 21 cm.
10 assietter, 17 cm.
2+1+1 uppläggningsfat, längd 27,5-37 cm.
Skål med grepp, längd 26,5 cm.
2 skålar, diameter 22 cm.
Kanna.
Såsskål.
Slitage på gulddekor. Enstaka nagg/avslag, sprickor.
Blå kant med gulddekor.
12 djupa tallrikar, 25 cm.
11 assietter, 21 cm.
10 assietter, 17 cm.
2 skålar, diameter 22 cm.
Kanna.
Såsskål.