Fickur, boett i vitmetall, ankargång, urtavla märkt Locarno Watch Co, urverk diameter ca 40 mm. Fickur, boett i silver, ankargång, levees visible, urtavla märkt Borel Neuchatel, urverk diameter ca 38 mm.
Slitage och skador.