Hyllsystem/Levande vägg från 1970-talet för DYRLUND, Danmark.

1715002. Hyllsystem/Levande vägg från 1970-talet för DYRLUND, Danmark.

Hyllsystem/levande vägg från 1970-talet.- Cleats, hyllor och behållare med dörrar och lådor. Design av möbelarkitekt troligen för Dyrlund, Danmark. Flerdelad konstruktion delvis gjord av massivt teakträ, hyllor med teakfanerytor. Tre klossar med gallerhål för att säkra behållarna och olika hyllor.
Övergripande dimensioner ca..
H. 194 cm, B 155 cm, diameter 52/36 cm.

Åldersrelaterade tecken på användning, träytor med små repor och gnidning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Övergripande dimensioner ca..

Antal besök: 947