VÄGGUR 3 st, bland annat Westerstrands. 1800/1900-tal.

17142. VÄGGUR 3 st, bland annat Westerstrands. 1800/1900-tal.

Såkallat "Amerikaur", nyckel samt två lod finns, höjd ca 66 cm.
Väggur Westerstrands, pendel samt en nyckel finns, höjd ca 52 cm
Väggur, G.P.O, runt, pendel finns, diameter ca 38 cm.

Nyckel tinn runt väggur saknas.
Skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador, slitage.

Antal besök: 1 910