SVÄRD I BALJA, möjligen Etiopien.

1712701. SVÄRD I BALJA, möjligen Etiopien.

Klingans längd 70,5 cm, totallängd 82 cm
Rikligt graverad klinga.

Slitage, handtag med slitage och avslag
Balja med slitage och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rikligt graverad klinga.

Balja med slitage och skador.

Antal besök: 274