FRANZ LEYENDECKER. Franz Leyendecker, målning, skogslandskap.
1712473. FRANZ LEYENDECKER. Franz Leyendecker, målning, skogslandskap.
Franz Leyendecker, måleri, skogslandskap, olja på duk. Representation av en trädbevuxen exteriör med en upplyst glänta, signerad längst ner till vänster, 49x39cm (62x53.5cm).