KAFFEKOPPAR med FAT (11), porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

171216. KAFFEKOPPAR med FAT (11), porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Kopparnas höjd: 3,9 cm, diameter: 7,3 cm
Fatens diameter: 12 cm.

Någon kopp med smärre missfärgning, ett lagat öra. I övrigt lättare slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fatens diameter: 12 cm.

Antal besök: 592