SKÅP, rokoko 17/1800-tal.

171140. SKÅP, rokoko 17/1800-tal.

Tvådelat. Invändigt med fyra hyllplan. Nedtill utdragbar låda. Gångjärn, lås samt nyckel original. Höjd 195 cm, bredd 103 cm, djup 40 cm.

Senare bemålning samt beslag. Nederdel från sent 1800-tal. Åldersslitage. Nyckel finnes.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 299