Showcase/skåp, körsbärsträ, glas, 1950-tal. Körsbärsträ displayskåp med vertikala träinlägg, med två låsbara dörrar längst ner och två skjutbara glasdörrar upptill, med två glashyllor på insidan, speglad bakvägg, nyckel tillgänglig, H.145cm, L.100cm, W.39cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor och scuffs i träet.