ROBERT STRATMANN. Robert Stratmann, målning, björkgränd.
1711015. ROBERT STRATMANN. Robert Stratmann, målning, björkgränd.
Robert Stratmann (1877-1950), måleri, björkgränd, olja på papp. Representation av en exteriör med en central stig, fodrad med björkträd med fält till vänster och höger, signerad längst ner till höger, 48x67cm (71.5x92.5cm).