171053. SERVIS, 60 delar, "Koka blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
12 sopptallrikar
9 frukosttallrikar
11 mattallrikar
17 assietter
2 skålar
2 kokkärl
5 uppläggsfat
såssnipa
mjölkkanna.
Nagg, glasyrkrackeleringar, gulnad samt bruksslitage. Lagning på lock till ena kokkärl.